Infobroker | Broker Informacji

Oprogramowanie wyszukujące

\"Jeśli żaden z serwisów wyszukujących nie spełnia do końca naszych oczekiwań, możemy skorzystać ze specjalnego oprogramowania wspomagającego nasze działania .

Copernic 2000 4.55 - http://www.copernic.com/

Zdecydowanie produkt numer jeden w swojej kategorii. Ma wszystko - ładny, przejrzysty interfejs i potężną moc wyszukiwania. Jego atutem jest także wyjątkowa elastyczność - praktycznie wszystkie opcje można łatwo konfigurować. Wpisując zapytanie, możesz odwołać się do w pełni edytowalnych 40 kategorii tematycznych (wersja Plus/Pro), wybierając, czy odnalezione dokumenty mają zawierać jedno z podanych słów, wszystkie słowa czy może ich odmiany. Dopuszczalne jest również zadawanie pytań i wpisywanie fraz. Program sprawdza zasoby 18 wyszukiwarek, a wyniki wyświetla, podając źródło dokumentu i jego trafność. Urzekają również funkcje dalszej selekcji odniesień. Możemy odrzucić strony nieaktualne (opcja Validate) oraz dokonać wśród nich dalszych poszukiwania (opcja Refine).

Subject Search Spider 2.3 - http://www.kryltech.com/

Widać tu próbę innego podejścia do problemu. Każde zapytanie traktowane jest jak osobny proces, do którego można dowolnie konfigurować program. Zaskakują też zaawansowane opcje - i dotyczące obsługiwanych 240 wyszukiwarek oraz kilkudziesięciu katalogów, i umożliwiające regulowanie czasu oraz zakresu poszukiwań (im krócej, tym mniej dokładnie). Liczba wyszukiwarek współpracujących z programem jest na bieżąco uaktualniana.

JOC Web Finder - http://www.jocsoft.com/

Jeden z szybszych programów wyszukujących, bardzo prosty w obsłudze, korzysta tylko z 8 źródeł. Nie ma zawiłych i zaawansowanych opcji, mimo to pozostawia użytkownikowi duże możliwości personalizacji poszukiwań. Wyniki wyświetlane są w grupach, zależnie od miejsca pochodzenia. Najbardziej przydatny tym, którzy nie mają zbyt wiele cierpliwości.”

Google Deskbar - http://toolbar.google.com/deskbar/

Nowe oprogramowanie firmy Google, które umożliwia użytkownikom dostęp do zasobów swojej wyszukiwarki bez konieczności otwierania przez nich przeglądarki internetowej. Po zainstalowaniu aplikacji na pasku zadań pojawia się niewielka ikonka wraz z obszarem, w który możemy wpisać zapytanie. Wyniki wyszukiwania wyświetlane są w niewielkim mini-wyświetlaczu, którego ustawienia można dostosować do swoich potrzeb.\"